Obchod Globál s.r.o. - kúrenie, kotly, pelety, horáky
U nás získate zvýhodnené splátky
Quatro

Peletové kotly Kamen

 

Sme výhradným zástupcom a utorizovaným distribútorom firmy Kamen pre SR. Zabezpečujeme dodávku aj montáž.

Ponuka kotlov Kamen zahŕňa ekologické a moderné kotly s automatickým prívodom paliva, ako aj tradičné kotly. Vďaka rôznorodej stavbe a širokému rozsahu výkonu (8 - 300 kW) je možné kotly Kamen využiť na vykurovanie rodinných domov a aj väčších zariadení, ako sú: komerčné pavilóny, priemyselné haly, verejné budovy. Kotly majú certifikáty, ktoré zaručujú ich bezpečnú a bezproblémovú prevádzku v súlade s platnými normami.

Akcia kotly Kamen


KAMEN PERFEKT Bio

Peletový kotol KAMEN PERFEKT Bio

Kamen PERFECT Bio je moderný ekologický kotol so zabudovaným palivovovým zásobníkom s automatickým podávaním paliva. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je ideálny pre malé kotolne. Kotol je štandardne vybavený samočistiacim horákom na pelety Venna Comfort a dotykovým ovládačom ST-976. Rozsah výkonov: 11 - 20 kW. Palivo: 6-8 mm pelety. Výmenník: P265GH kotlová oceľ s hrúbkou 6mm.

Štandardné vybavenie: samočistiaci horák na pelety Venma Comfort s dotykovým ovládačom ST-976, čistiaca sada, zásuvka na popol, nastaviteľné nožičky.

Príplatkové vybavenie: izbový regulátor, ethernetový modul.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKAMEN PELLET Kompakt

Peletový kotol KAMEN PELLET Kompakt

Kamen PELLET Kompakt je moderný kotol vybavený automatickým horákom prispôsobeným na spaľovanie peliet, zŕn, semien atď. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je ideálny pre malé kotolne. Rozsah výkonov: 17 - 34 kW. Palivo: 6-8 mm pelety. Výmenník: P265GH kotlová oceľ s hrúbkou 6 mm.

Štandardné vybavenie: samočistiaci horák na pelety Venna Comfort s dotykovým ovládačom Tech ST-976, čistiacou súpravou, zásuvkou na popol.

Príplatkové vybavenie: chladiaca cievka.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKAMEN PELLET Kompakt Lux

Peletový kotol KAMEN PELLET Kompakt Lux

Kamen PELLET Kompakt Lux je moderný kotol vybavený automatickým horákom prispôsobeným na spaľovanie peliet umiestnených v zásobníku. Vďaka svojim kompaktným rozmerom bude ideálny pre malé kotolne. Rozsah výkonov: 12 - 34 kW. Palivo: 6-8 mm pelety. Výmenník: P265GH kotlová oceľ s hrúbkou 6 mm.

Štandardné vybavenie: samočistiaci horák na pelety Venma Comfort s dotykovým ovládačom Tech ST-976, čistiacou súpravou, zásuvkou na popol.

Príplatkové vybavenie: chladiaca cievka.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKAMEN PELLET Komfort

Peletový kotol KAMEN PELLET Komfort

Kamen PELLET Comfort je moderný kotol vybavený automatickým horákom prispôsobeným na spaľovanie peliet, zŕn, semien a pod. Použitý je doskový a rúrkový výmenník, vďaka ktorému účinnosť kotla dosahuje 90%. Kotol má prídavný liatinový rošt. Výkon: 14 - 50 kW. Palivo: 6-8 mm pelety. Náhradné palivo: drevo a kvalitné uhlie. Výmenník: P265GH kotlová oceľ s hrúbkou 6 mm.

Štandardné vybavenie: samočistiaci horák na pelety Venma Comfort s dotykovým ovládačom Tech ST-976, čistiacou súpravou, zásuvkou na popol.

Príplatkové vybavenie: chladiaca cievka.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKamen MULTI K5

Peletový kotol Kotol Kamen MULTI K5

Moderný kotol s automatickým podávaním paliva. Dostupných je 5 typov kotlov s výkonmi od 15 do 32 kW. Palivo: eko hráškové uhlie. Výmenník je vyrobený z kotlovej ocele hrúbky 6 mm. Zásobník môže byť na pravej alebo ľavej strane. Inovatívne riešenia a testované materiály zaručujú dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku.

Štandardné vybavenie: regulátor ST-480, oceľový podávač RemoKomplex (15kW), podávač Eco-energy (20-32kW), sada na čistenie, zásuvka na popol.

Príplatkové vybavenie: chladiaca cievka, hasičský ventil.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKAMEN EKO Komfort

Peletový kotol KAMEN EKO Komfort

Moderný kotol s automatickým podávaním paliva. Dostupných je 5 typov kotlov s výkonmi od 15 do 30 kW. Palivo: eko hráškové uhlie. Špeciálny doskový a rúrkový výmenník spolu s chamotovými doskami zaručujú vysokú účinnosť spaľovania a veľmi nízke emisie znečisťujúcich látok. Výmenník je vyrobený z kotlovej ocele hrúbky 6 mm. Zásobník môže byť na pravej alebo ľavej strane. Inovatívne riešenia a testované materiály zaručujú dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku.

Štandardné vybavenie: regulátor ST-480, podávač s retortovým horákom, čistiaca sada, zásuvka na popol.

Príplatkové vybavenie: ST 480 regulátor zPID, chladiaca špirála, požiarny ventil.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomKAMEN WDS /drevo - uhlie/

Peletový kotol KAMEN WDS

Kotol WDS Kamen je moderný, kompaktný spaľovací kotol, ktorý spĺňa požiadavky triedy 5 podľa normy PN-EN 303-5: 2012 a Ecodesign. Kotol môže pracovať iba pri menovitom výkone a s použitím tepelného nárazníka (akumulačná nádrž). Výkon: 15 - 20 kW. Palivo: drevo, uhlie.

Vyznačuje sa vysokou účinnosťou a veľmi nízkymi parametrami emisií. Použitá keramická dýza stabilizuje proces spaľovania.

Kotol môže mať výstup spalín smerovaný dozadu alebo nahor.

Záruka: 4 roky pre tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre inštalované komponenty.

Podrobnosti, technické údaje, rozmery a rez kotlomRegulácia ST-976

Ovládače Venma

Moderný farebný dotykový displej, jasné a funkčné MENU, monitorovanie množstva paliva v zásobníku. Štandardná práca - práca s minimálnym a maximálnym výkonom. Automatická prevádzka - automatický výber dávkovania a okysličovania podľa nastavenia výkonu kotla a výhrevnosti paliva. Prevádzka PID - automatický výber dávkovania a okysličovania podľa teploty výfukových plynov. Kotol týždenne - naplánujte prevádzku kotla raz a navždy. Hodiny s dátumom. Budík so zvukom. 4 režimy prevádzky. Ochrana kotla a horáka. Ochrana proti návratu...
Izbový regulátor (príslušenstvo)

Izbový regulátor

Regulátor teploty je určený na reguláciu teploty ústredného kúrenia, teplej vody a teploty miestnosti. Použitie regulátora zabezpečuje pohodlné ovládanie teploty v dome a teploty CWU priamo z bytu bez toho, aby ste museli ísť dole do kotolne.Modul Ethernet (príslušenstvo)

Modul Ethernet

Modul Ethernet je určený na diaľkové ovládanie prevádzky kotla a inštalácie ústredného kúrenia cez internet alebo lokálnu sieť. Užívateľ kontroluje stav všetkých inštalačných zariadení kotla na obrazovke počítača a práca každého zariadenia je prezentovaná vo forme animácií a grafov.GSM modul (príslušenstvo)

GSM modul

GSM modul je určený na diaľkové ovládanie prevádzky a inštalácie kotla prostredníctvom mobilného telefónu, zasielaním príslušných správ do regulátora. Regulátor nás tiež informuje o príslušnej SMS správe o každom alarme.