Obchod Globál s.r.o. - kúrenie, kotly, pelety, horáky
U nás získate zvýhodnené splátky
Quatro

Peletové horáky Venma

 

Sme výhradným zástupcom a utorizovaným distribútorom firmy Venma pre SR. Zabezpečujeme dodávku aj montáž.

Peletové horáky Venma Comfort

Peletové horáky Venma Comfort
Peletové horáky Venma Comfort
Peletové horáky Venma Comfort

Horáky série Comfort sú moderné a pokročilé zariadenia na spaľovanie biomasy. Majú mechanizmus, ktorý čistí popol a škváru vzniknutý v dôsledku spaľovania paliva. Zapaľovanie, spaľovanie, vyhasínanie a čistenie v horáku prebieha automaticky, to znamená, že horák je zariadenie bez údržby.

Zapaľovanie spočíva v naplnení počiatočnej dávky a zapálení ohňa ohrevom paliva na teplotu zapálenia pomocou roznecovača umiestneného v horáku. Čistenie spočíva vo vysúvaní zvyškov zo spaľovania paliva. Čistenie prebieha cyklicky, a tak umožňuje spaľovanie 100% paliva, čo sa prejavuje v ekonomike a ekologii spaľovania. Čistenie horáka tiež predlžuje životnosť spaľovacej komory horáka.

Tieto horáky sú kompatibilné s kotlami ústredného vykurovania na tuhé palivá a niektorými plynovými a olejovými kotlami - ktoré majú spaľovaciu komoru a popolník. Ovládanie horáka sa vykonáva pomocou dotykovej regulácie, ktorá je súčasťou súpravy. Regulácia paliva a kyslíka vám umožňuje nastaviť výkon zariadenia podľa potreby. K regulácii je možné pripojiť až 4 čerpadlá a 3 zmiešavacie ventily. Kontroluje až 6 snímačov teploty (vrátane ústredného kúrenia, teplej vody, ventilov, spiatočky, bojlera). Početné možnosti a funkcie ako sú: snímač výfuku PID, regulácia, lambda sonda nám uľahčujú prácu a prinášajú maximálny komfort pri prevádzke a používaní horáka. Horák je vybavený mnohými riešeniami protipožiarnej ochrany, ktoré v prípade poruchy alebo prehriatia vypnú dodávku paliva, čo bude mať za následok zabránenie šíreniu ohňa a vzniku požiaru. Prerušenie dodávky elektrickej energie neovplyvní negatívne naše zariadenie, pretože množstvo paliva v spaľovacej komore je malé. Palivo dodávané do horáka by malo byť skladované v uzavretej nádobe a malo by sa podavátʹ pomocou podávača so špirálou VENMA primeranej dĺžky a s príslušným výkonom. Základným palivom sú pelety s aktuálnym certifikátom DIN Plus alebo EN Plus.

Podrobnosti, technické údaje a rozmery

Zásobníky na pelety

Zásobník na pelety Venma Zásobník na pelety Venma

Vyrobené sú z pozinkovanej ocele a sú testované z hľadiska nosnosti. Zásobník násypky je pohyblivý v dvoch rovinách, ktoré umožňujú nastaviť kontajner na každú kotolňu a okrem toho použitie klznej klapky uľahčuje čistenie násypky bez vyprázdňovania násypky.

Konštrukcia a starostlivá realizácia kazety je veľmi stabilná a súčasne vyzerá veľmi esteticky. Použitý materiál a správny sklon stien násypného žľabu zabraňujú zastaveniu paliva v násypke, čo sa prejavuje na menšom vypúšťaní paliva. Kovový kryt s rukoväťou zabraňuje vnikaniu nežiadúcich vecí do podávača alebo iskru z kotla, čo umožňuje umiestniť nádobu vedľa kotla.
Ovládače

Ovládače Venma

Ovládače s modernou farebnou dotykovou obrazovkou. Sledovanie množstva paliva v nádrži. Štandardná práca - pracujte s minimálnym a maximálnym výkonom. Automatická prevádzka - automatický výber dávkovania a okysličovania podľa nastavenia výkonu kotla a výhrevnosti paliva. PID prevádzka - automatický výber dávkovania a okysličovania podľa teploty výfukového plynu. Týždenný kotol - naplánujte si prácu svojho kotla raz a navždy. Hodiny s dátumom, budík so zvukom, 4 pracovné režimy, ochrana kotla a horáka, ochrana proti návratu. Vybavené sú snímačom CO, snímačom teplej vody, prídavnými snímačmi 1 a 2, čerpadlom ústredného kúrenia, čerpadlom CWU, termikou a snímačom počasia. Pre ostatné podrobnosti nás neváhajte kontaktovať.
Podávače peliet

Podávače peliet

Podávač je neodmysliteľným prvkom horáka, ktorý je zodpovedný za prepravu paliva zo skladu do horáka. Operácia podávača je riadená regulátorom a podávanie paliva sa vykonáva cyklicky podľa nastavení na regulátore. Podávač VENMA je veľmi praktickým zariadením, môžete nastaviť dĺžku tak, aby zodpovedala každej miestnosti kotolne.
Izbový regulátor

Izbový regulátor

Regulátor je k dispozícii v káblovej aj bezdrôtovej verzii. Regulácia teploty miestnosti, týždenný program vykurovania, program deň / noc, manuálny program, funkcia optimálneho štartu, funkcia vykurovania / chladenia.

Dočasné podsvietenie displeja, zabudovaný izbový snímač, bezdrôtový vonkajší snímač (doplnková možnosť), snímač teploty podlahy (doplnková výbava). Napájací zdroj so signálnym prijímačom, batérie, 3 mm sklenený predný panel, kapacitné tlačidlá.
Izbový regulátor RS

Izbový regulátor RS

Regulátor je k dispozícii v káblovej aj bezdrôtovej verzii. Regulácia teploty miestnosti, regulácia teploty kotla pre ústredné kúrenie, regulácia teploty CWU, regulácia teploty zmiešavacích ventilov (k dispozícii v spolupráci s ventilovým modulom), vonkajší pohľad na teplotu (k dispozícii v spolupráci s ventilovým modulom), týždenný program vykurovania, budík, rodičovský zámok, zobrazenie aktuálnych teplôt kotla a izbovej teploty, šetrič obrazovky - prezentácia, aktualizácia softvéru cez USB.
WiFi modul

WiFi modul

Diaľkové ovládanie práce montážnych pásov pre termostatické ventily, vydanie nastavených teplôt v každej zóne, možnosť definovať týždenné plány, prezeranie histórie teploty každej zóny, prispôsobenie zobrazenia hlavného panela, e-mailové upozornenia o alarmoch, internetové pripojenie cez WiFi signál.